OsteoAngel
Центр Здоров'я
та відновлювальної терапії
stress

ЗАПИСАТИСЬ на вІзит

СТРЕСС – ПОГЛЯД ОСТЕОПАТА

Нервовим навантаженням піддається кожен з нас. Відповідальна робота, темп життя, що прискорюється, інформаційне навантаження, фінансові проблеми, невиправдані очікування і надії, нездоровий спосіб життя і багато іншого - це все реалії нашої дійсності особливо останні події в умовах війни суттєво вплинуло на наш психоемоційний стан.

У житті кожної людини, незалежно від місця проживання (хоча у жителів мегаполісів шансів, безумовно, більше) знайдеться причина, здатна утримувати психіку в стані напруги. Оскільки уникнути впливу стресорних факторів неможливо, пропоную познайомитися з психофізіологією стресу детальніше і на підставі цього скласти план протистояння.

Будь-який стрес - це нормальна, природна захисна реакція організму на вплив подразнюючого психіку фактора. У процесі реагування розрізняють три стадії: це стадія тривоги, стадія опору та стадія виснаження. На першій стадії відбувається різкий викид гормону стресу-адреналіну, що приводить організм людини в «бойову готовність»: частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск, збільшується частота дихальних рухів, м'язи напружуються – організм мобілізує сили для протистояння реальній або уявній агресії.

Якщо дія агресивного фактора триває, слідує стадія опору, під час якої відбувається адаптація до напруги, що випробовується, з метою зниження енерговитрат для боротьби зі стресом. Виявляється це внутрішнім занепокоєнням та підвищенням рівня тривожності. Якщо і цьому етапі не вдалося вирішити проблему, слід третя стадія – стадія виснаження. Фізичні та психічні сили вичерпуються, що відбивається на процесі ефективного функціонування організму. Саме в цьому стані люди стають схильними до виникнення різноманітних захворювань, таких як виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гіпертонічна хвороба, мігрень, ряд шкірних захворювань та багато інших.

Тобто з одного боку стрес - це фізіологічна реакція організму, з іншого боку, при тривалому впливі великої кількості сильних подразників страждає як психічне, так і фізичне здоров'я людини

Як же допомогти собі впоратися зі стресом?

Є кілька простих рекомендацій: Забезпечте собі задоволення своїх фізіологічних потреб: сон, їжа, фізична та інтелектуальна активність.

Думайте позитивно і будьте оптимістичні. Зазнайте позитивних емоцій.

• Дихайте правильно. Дослідження показали, що дихальні практики - один із ефективних способів зберігати спокій у критичній ситуації. Повільно (за 8-10 секунд) вдихніть і повільно видихніть.
• Слухайте музику, віддаючи перевагу класичній (вченими доведено, що музика здатна змінювати хімічний склад клітин організму).Проводьте час на природі або спілкуйтеся з тваринами (дослідникам вдалося довести, що тварини сприяють виробленню у людей гормону окситоцину, який позитивно впливає на наш емоційний стан)
• Обіймайтеся частіше (про чудодійну властивість обіймів пишуть вчені з Університету Північної Кароліни, де проводився експеримент, що доводить, що обійми знижують артеріальний тиск і уповільнюють частоту серцевих скорочень, що природно знімає стрес і дозволяє почуватися спокійніше).

Якщо ж не виходить впоратися з негативними наслідками стресу самостійно, має сенс звернутися до фахівця, чи то психолог, психоаналітик чи психотерапевт. І до остеопата, у зв'язку з тим, що фізіологічні реакції, що розвиваються, при тривалому і сильному впливі стресорних факторів практично в 100% випадків можуть переходити в патологічні і запускати цілий каскад гормональних і біохімічних змін в організмі, що в свою чергу буде посилювати перебіг стресу.

Остеопат в даній ситуації, попередньо протестувавши організм, скоригує виявлені порушення, такі як реактивні м'язові напруження, що тягнуть за собою порушення рухливості тих чи інших органів і систем, порушення кровообігу, спричинені спазмом судин під дією гормону стресу - адреналіну, а також допоможе відрегулювати діяльність нервової системи, що відновить здатність організму людини до саморегуляції. Ось таке комплексне вирішення завдань із протистояння стресу дозволить Вам перебувати у доброму здоров'ї та отримувати задоволення від життя.

З повагою Анжела Припутень